Naturalne sposoby

Przedwczesny wytrysk może być stopniowo eliminowany na kilka sposobów. Niekiedy lekarz może zdecydować, że pacjent musi zażywać określone farmaceutyki lub że powinien poddać się farmakoterapii, jednak istnieją także naturalne, „domowe” sposoby na opóźnienie wytrysku.

Są to przede wszystkim ćwiczenia opóźniające ejakulację, które przynoszą efekty długofalowe, jeżeli są wykonywane każdego dnia, regularnie, systematycznie i z konsekwencją. Początkowo ćwiczenia mogą wydawać się trudne, jednak po kilku powtórzeniach nie sprawiają już tak dużych trudności.

Ćwiczenie polegające na zaciskaniu i rozluźnianiu mięśnia Kegla ma skuteczność około 60-70%. Jeśli mężczyzna nie wie, gdzie zlokalizować ten mięsień, powinien podczas oddawania moczu na chwilę wstrzymać jego strumień. Poszukiwany mięsień to właśnie ten, który po zaciśnięciu się zahamuje strumień moczu. Pierwsze serie powinny wynosić minimum 15 powtórzeń naprzemiennego zaciskania i rozluźniania mięśnia Kegla. Następnie należy stopniowo zwiększać liczbę powtórzeń.

Inna  metoda to ćwiczenia znane pod potoczną nazwą „start – stop” i polegają na nauce rozluźniania mięśni i przejmowania kontroli nad ejakulacją. Najpierw należy je wykonywać podczas masturbacji. Mężczyzna powinien podjąć stymulację, a gdy poczuje pierwsze skurcze zwiastujące ejakulację, musi  chwilę się zatrzymać, wykonać kilka głębokich wdechów i postarać się maksymalnie rozluźnić mięśnie. Po kilku minutach poziom napięcia seksualnego powinien opaść. Wtedy można powrócić do stymulacji – i tak kilka razy. Po paru udanych próbach opóźnienia wytrysku podczas masturbacji można zacząć ćwiczyć w ten sposób z partnerką, wcześniej dokładnie ją instruując i zapoznając ze specyfiką ćwiczenia „start – stop”.  Ważna uwaga: nie wolno całkowicie wstrzymywać wytrysku, ponieważ może być to niebezpieczne dla zdrowia. Każda stymulacja powinna zakończyć się ejakulacją.

Kolejny naturalny sposób na opóźnienie wytrysku to zaciskanie penisa. Musi być ono odpowiednio wykonywane, aby nie spowodowało komplikacji – bólu penisa, zapalenia czy obrzęku. Przede wszystkim ucisk nie może być byt silny – mężczyzna nie powinien odczuwać bólu czy dyskomfortu. Istnieją dwie techniki ucisku penisa. Pierwsza z nich polega na ułożeniu kciuka na górnej stornie penisa, a pozostałych palców na jego dolnej stronie i wykonaniu kilkunastosekundowego ucisku podczas zbliżających się skurczy. Druga technika to ułożenie na spodniej powierzchni penisa wszystkich palców oprócz kciuka, którym lekko naciska się ujście cewki moczowej. Ten sposób opóźniania ejakulacji raczej nie nadaje się do ćwiczenia wraz z partnerką, lepiej stosować go w trakcie masturbacji.

Takie naturalne sposoby na opóźnienie wytrysku przynoszą widoczne efekty już po dwóch – trzech tygodniach, jednak na początku jest to rezultat doraźny. Na trwałe efekty trzeba poczekać czasami nawet kilka miesięcy.

9 komentarzy to “Naturalne sposoby”

 1. […] Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk pozwalają po pewnym czasie odzyskać całkowitą kontrolę nad ejakulacją. Pierwsze efekty pojawiają się po dwóch – trzech tygodniach ćwiczeń, jednak na trwały efekt należy poczekać nawet kilka miesięcy. […]

 2. Meg pisze:

  Mąź wytrzymuje tylko 4 ruchy i po wszystkim ,wkurwia mnie to i nie mam juź ochoty na rozpoczęcie czego kolwiek

  • qwert pisze:

   Powinnaś pomóc partnerowi a nie się denerwować to i tak nic Ci nie da. Są różne sposoby na walkę z przedwczesnym wytryskim. Kilka z tych opisanych na stronach serwisu sprawdziło się w przypadku mojego mężczyzny. Młodzi kochankowie niestety tak mają i pierwsze kontakty seksualne są bardzo krótkie przede wszystkim z powodu nieumiejętności kontrolowania wytrysku spermy.

 3. KaWa pisze:

  Mam pytanie co do sposobu „star-stop” bo pisze że nie wolno całkowicie wstrzymywać wytrysku. czyli jak partnerka się bawi penisem i gdy partner powoli odczuwa że wytrysk się zbliża, to trzeba przerwać zabawę i odczekać chwilę aż emocję opadną tak.? I po upływie tych kilku minut można od razu przejść do uprawiania seksu czy trzeba jeszcze kilka razy przeprowadzić takie ćwiczenie? Liczę na normalne odpowiedzi, gdyż jest to dla mnie ważne. Z góry dziękuje.

  • Seksuolożka pisze:

   Trzeba chwilę poczekać najlepiej jak ściśnie wędzidełko wraz z całym napletkiem, aż krew trochę odpłynie z penisa. I potem po odczuwalnej zmianie próbować na nowo.

 4. Stefan pisze:

  Witam, mam 2 pytania:
  1. Co to znaczy, ze nie wolno całkowicie wstrzymywać wytrysku, ponieważ może być to niebezpieczne dla zdrowia

  2. Jeśli chodzi o metodę ucisku członka żeby zatrzymać wypływ spermy, to jak najbardziej działa – mogę wtedy dużo dłużej, ale zauważyłem popękane naczyńka na żołędziu – i pytanie czy to jest zdrowe

  Z góry dziękuję za odpowiedź

 5. rafiks pisze:

  Co to znaczy, ze nie wolno całkowicie wstrzymywać wytrysku, ponieważ może być to niebezpieczne dla zdrowia.
  MOIM ZDANIEM chodzi tutaj o to ,że po paru takich przerwach w momencie gdy Twój partner dochodzi, wkońcu trzeba dać mu dojść. Prościej chodzi o to by wasze igraszki skończyły się jego wytryskiem. Można raz-dwa-max.3 razy wstrzymać żeby ciśnienie opadło i kontynuować stymulacje, ale już za kolejnym razem powinien być ten wytrysk.

 6. bodzio pisze:

  Dowiedziałem sie o metodzie zatrzymania wytrysku poprzez ucisk robiąc to pierwszy raz po zatrzymaniu spermy pojawiła sie krew w nasieniu? nie jest on spuchniety.Było to dwa dni temu i nie boli. Mam pytanie czy nie jest to groźne czy jak, nie boli to sie wszystko unormowało

 7. bodzio pisze:

  dodam ze jak oddaje mocz to nic nie boli

Dodaj komentarz